پشتیبانی مدرسه آنلاین دورآموز
Loading...

جستجو در دورآموز

خانه / وبگاه دورآموز

وبگاه دورآموز

نمایش گروه HTML5
لیستها در HTML
جمعه، 13 تیر 1399 ساعت 14:22:17

لیستها در HTML

لیستها در HTML لیستها در HTML بسیار کاربردی هستند. در واقع دو نوع لیست وجود دارد : 1. لیست علامتدار یا نامرتب نامحدود 2. لیست شماره‌دار علاوه بر علامت یا عدد دو تورفتگی نیز برای هر پاراگراف ایچاد می‌شود : 1. تورفتگی علامت یا عدد 2. تورفتگی ابتدای خط اول پاراگراف ، که به طور پیش فرض با خطوط بعدی برابر است .اما می‌توان آن را به دلخواه تغییر داد.
ادامه مطلب
لینکها یا پیوندها در HTML
یکشنبه، 08 تیر 1399 ساعت 20:29:49

لینکها یا پیوندها در HTML

لینکها یا پیوندها در HTML لینکها یا پیوندها در HTML کاربرد زیادی دارد. لینکها در حال حاضر یکی از ملزومات صفحات وب هستند ، و در هر صفحه وب حداقل یک لینک یافت می‌شود و کمتر صفحه وبی یافت می‌شود که فاقد لینک باشد. از طریق لینک می‌توان از صفحه‌ای به صفحه دیگر رجوع کرد. به پیوندهای HTML عنوان hyperlinks را می‌دهند. مشخصه بارز یک لینک در صفحه HTML تغییر شکل ظاهری فلش ماوس به صورت یک دست کوچک است.
ادامه مطلب
فرمت متن در اسناد HTML
یکشنبه، 08 تیر 1399 ساعت 02:42:44

فرمت متن در اسناد HTML

Formatting یا فرمت متن در اسناد HTML Formatting یا فرمت متن در اسناد HTML توسط ۱۱ تگ انجام می‌شود. قبل از توضیح در مورد این تگها ابتدا باید مطلب زیر را متذکر شوم : در HTML دو نوع تگ داریم : Phrase Element ها و Markup Element ها Markup Element ها فقط روی نحوه نمایش ظاهری محتوای تگ تاثیر دارند ، اما Phrase Element ها علاوه بر اینکه روی نحوه نمایش ظاهری محتوای تگ تاثیر دارند ،
ادامه مطلب
مختصری در مورد HTML5
شنبه، 31 خرداد 1399 ساعت 00:55:43

مختصری در مورد HTML5

HTML5 HTML5 یا HTML یک زبان برنامه‌نویسی است. که به شما این امکان را می‌دهد تا براحتی یک وب سایت طراحی کنید. جدیدترین نسخه این زبان HTML5 می‌باشد. در این آموزش سعی ما براین است تا HTML5 را به طور کامل و با روشی آسان به شما ارائه دهیم. امیدواریم از این آموزش لذت ببرید.
ادامه مطلب
ویرایشگر فایلهای HTML
شنبه، 31 خرداد 1399 ساعت 00:03:13

ویرایشگر فایلهای HTML

ویرایشگر فایلهای HTML قبل از شروع کار با HTML باید ابتدا ویرایشگر فایلهای HTML را مشخص کنید.انتخاب ویرایشگر فایلهای HTML بستگی به خود شما دارد . اگر می‌خواهید این زبان را از پایه و به صورت کاملاً اصولی بیاموزید بهترین کار استفاده ازیک ویرایشگر ساده می‌باشد. ما معتقدیم استفاده از یک ویرایشگر متن ساده راه خوبی برای یادگیری HTML است. به عنوان مثال برای سیستم عامل وی
ادامه مطلب
رنگها در HTML
دوشنبه، 26 خرداد 1399 ساعت 01:52:49

رنگها در HTML

این پست در مورد رنگها در HTML5 می باشد.رنگها در HTML رنگها در HTML رنگ ها در HTML با استفاده از نام رنگ های از پیش تعریف شده یا RGB ، HEX، HSL، RGBA، HSLA مشخص می شوند. نام رنگها : یکی از راههایی که برای استفاده از رنگها در HTML استفاده می‌شود ، ذکر نام رنگ می‌باشد. مانند Red ، Blue ، Green و…. به عنوان مثال ۸ رنگ زیر را می‌توانید با نام لاتین آن استفاده کنید.
ادامه مطلب
متن نقل قول و تگهای استنادی
دوشنبه، 26 خرداد 1399 ساعت 01:55:08

متن نقل قول و تگهای استنادی

این پست در مورد انواع تگهای مربوط به نقل قول در HTML5 می باشد. تگ <q> (نقل قول کوتاه) در HTML : این تگ برای نقل قولهای کوتاه به صورت درون خطی استفاده می‌شود. مرورگرها معمولا علامت نقل قول (“”) در اطراف متن درج شده توسط تگ <q> قرار می دهند. ساختار استفاده از این تگ به صورت زیر می‌باشد: <q> متن کوتاه برای نقل قول</q>
ادامه مطلب
142TagsInHtml
دوشنبه، 26 خرداد 1399 ساعت 01:56:02

142TagsInHtml

این پست در مورد 148 تگ در زبان html5 توضیح می دهد. شامل حدود ۱۴۲ تگ است. برخی از برچسب ها در html5 حذف می شوند. و برخی از برچسب های جدید درhtml5 اضافه می شوند. شایان ذکر است بعضی از برچسب ها در HTML5 تغییر نام داده اند. در اینجا یک لیست کامل از برچسب های HTML5 به همراه نام ، موارد استفاده و نسخه‌ای که در آن به کار می‌رود ارائه می‌کنیم .
ادامه مطلب
سوالات متداول دورآموز